uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody – na czym polega i dlaczego warto?

Woda zarówno z miejskich wodociągów, jak i przydomowych ujęć wody może pozostawiać wiele do życzenia. Biorąc pod uwagę to, że codzienne życie bez dostępu do niej jest niemal niewyobrażalne, możemy stwierdzić, że duża jej ilość przyswajana każdego dnia, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Warto więc zadbać o to, aby była jak najlepszej jakości. Pomóc w tym może domowa stacja uzdatniania.  

Uzdatnianie wody — zalety

Główna rola uzdatniacza wody jest jedna — poprawa jakości wody. To z kolei ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, choć zaleta ta jest zdecydowanie najważniejsza spośród wszystkich innych.

Jakie są inne plusy uzdatniania wody? Do najważniejszych należy:

  • przedłużenie żywotności sprzętów AGD, które wykorzystują do swojego działania wodę (pralka, zmywarka),
  • brak osadu na bateriach i kabinie prysznicowej,
  • lepszy smak kawy, herbaty, a nawet potraw,
  • oszczędność pieniędzy dzięki zrezygnowaniu z zakupu wody butelkowanej,
  • troska o środowisko.

Bezobsługowy uzdatniacz — zautomatyzowana troska o Twoje zdrowie

Po zamontowaniu i zaprogramowaniu uzdatniacza wody tak naprawdę kończy się jego obsługa. Odpowiednio zaprogramowany zmiękczacz wody przez cały czas użytkowania oczyszcza i zmiękcza wodę z taką samą wydajnością. W praktyce oznacza to, że poprawiasz jakość swojego życia i zdrowia bez najmniejszego wysiłku. Nie musisz nawet włączać czy sterować urządzeniem!

Na czym polega uzdatnianie wody?

Aby poprawić jakość wody, na głównym przyłączu wody zimnej montowany jest zmiękczacz wody. Jego zadaniem jest na bieżąco zmiękczanie pobieranej wody. Na czym jednak polega uzdatnianie wody? Jest to nic innego jak zastąpienie kationów wapnia i magnezu jonami sodu w złożu jonowymiennym. Poczułeś się jak na lekcji chemii? Spokojnie — zamontowanie uzdatniacza wody możesz powierzyć w nasze ręce. Zajmiemy się znalezieniem odpowiedniego miejsca dla urządzenia, a zanim to zrobimy — wybierzemy zmiękczacz dopasowany do Twoich potrzeb. Do Twoich zadań będzie należeć cieszenie się oczyszczoną, miękką wodą.

Jakie szkody może wyrządzić twarda woda?

Choć woda z sieci wodociągowej nie zagraża naszemu zdrowiu, a zanim do nas trafi, jest uzdatniana, jej twardość i smak mogą pozostawiać wiele do życzenia. O ile do picia możemy wykorzystywać wodę butelkowaną, o tyle przy codziennym użytkowaniu możemy odczuć negatywne skutki stosowania twardej wody.

Twarda woda sprawia, że:

  • wewnątrz kotła tworzy się osad wapienny, który powoduje wzrost zużycia paliwa, doprowadza on także do licznych awarii urządzeń grzewczych,
  • wewnątrz rur tworzą się warstwy mineralne odpowiedzialne za zmniejszenie ciśnienia w instalacji i korozję,
  • nasze ubrania w procesie prania stają się sztywniejsze i bledną,
  • sprzęt AGD szybciej ulega zniszczeniu przez gromadzący się w nich kamień,
  • nasza skóra i włosy stają się przesuszone, twarda woda może być czynnikiem wywołującym trądzik.

Skutecznym rozwiązaniem na wszystkie powyższe problemy jest uzdatniacz wody, który znajdziesz w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z nią.