pompy ciepła

Pompy ciepła – czym są i jak działają?

Dotychczas pompa ciepła była raczej utożsamiana z urządzeniem służący do ogrzewania budynku. I choć jej najważniejszą funkcją faktycznie jest dostarczanie ciepła, może także zapewniać niższą temperaturę w upalne miesiące. Zanim przejdziemy do sposobu jej działania, skupimy się na czynnikach, które decydują o tym, że coraz więcej klientów zgłasza się do nas ze zleceniem dotyczącym montażu pompy ciepła.

Pompa ciepła — zalety

Instalacja pompy ciepła pozwala na dużą oszczędność. Choć rozwiązanie to może dla wielu nadal wydawać się kosztowne, inwestycja w nią szybko się nam zwróci. Warto także zapoznać się bliżej z warunkami, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie do pompy ciepła. W przypadku pompy ciepła nie ponosimy wysokich kosztów eksploatacyjnych, a ponadto nie musimy przeznaczać dodatkowego obszaru na składowanie opału.

Możliwość otrzymania dofinansowania wynika z faktu, że pompa ciepła jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku. Ogranicza ono w znacznym stopniu emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

Korzyści wynikające z montażu pompy ciepła to:

  • zmniejszenie kosztów ogrzewania,
  • dbałość o środowisko naturalne,
  • korzystanie z urządzeń niemal bezobsługowych,
  • oszczędność miejsca (brak przeznaczania miejsca na opał),
  • możliwość chłodzenia (wybrane jednostki).

Klimatyzatory z pompą ciepła — rozwiązanie dla Twojego domu

W zależności od wybranego dolnego źródła, pompy ciepła możemy podzielić na 3 rodzaje:

  • pompę ciepła gruntową,
  • pompę ciepła wodną
  • pompę ciepła powietrzną.

Ostatnia z nich — powietrzna — jest najbardziej rozpowszechnionym rodzajem pompy ciepła. Także do nas bardzo często zgłaszają się klienci zainteresowani  urządzeniami, które efektywnie ogrzewają i chłodzą pomieszczenia. W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła od wiodących producentów, takich jak LG czy Toshiba. LG oferuje m.in. pompę ciepła, która zapewnia nie tylko ogrzewanie i chłodzenie, ale także dostarcza ciepłą wodę.

Pompa ciepła — przejmij pełną kontrolę na cały rok!

Wiesz już, że pompa ciepła to rozwiązanie idealne zarówno na zimniejsze, jak i upalne miesiące. Jednak to nie wszystko, czym może zaskoczyć Cię to urządzenie. Stawiając na nowoczesne jednostki, możesz kontrolować i monitorować warunki w pomieszczeniu z dowolnego miejsca. Wszystko za sprawą funkcji, która pozwala na zdalne sterowanie systemem.